Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2020

     9 stycznia opublikowany został Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2020. W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2019 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Kryteria Rankingu Liceów 2020 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%).
       I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie zajęło tym razem miejsce 26 w województwie kujawsko-pomorskim (w zeszłym roku uplasowało się na miejscu 28).

Ranking po kliknięciu na link

 

Badminton.

  Dnia 5 grudnia w sali Zespołu Szkół  Technicznych w Żninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w badmintonie dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło  6 szkół: Zespół Szkół Barcin, I LO Żnin, ZST Żnin, ZSN Gąsawa, ZSE-H Żnin, ZSN Janowiec Wlkp . Po otwarciu zawodów, którego dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Żninie Leszek Kowalski  przystąpiono do rywalizacji. Grano systemem „każdy z każdym”. W sumie rozegrano 15 meczów.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

I miejsce                             ZS Barcin

II miejsce                            I LO Żnin

III miejsce                          ZSN Gąsawa

IV miejsce                          ZSN Janowiec WLKP.

V miejsce                           ZSE –H Żnin

VI miejsce                          ZST Żnin

Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żninie, które wręczył  Dyrektor  Zespołu Szkół Technicznych w Żninie Leszek Kowalski. Sędzią głównym zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Technicznych w Żninie Tomasz Wysocki.

Drużyna I LO wystąpiła w składzie: Karolina Kapczyńska, Monika Polaszewska, Kinga Rosińska.

 

  Dnia 6 grudnia w sali Zespołu Szkół  Technicznych w Żninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w badmintonie chłopców. Do rywalizacji przystąpiło  6 szkół: Zespół Szkół Barcin, I LO Żnin, ZST Żnin, ZSN Gąsawa, ZSE-H Żnin, ZSN Janowiec Wlkp . Po otwarciu zawodów, którego dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Leszek Kowalski  przystąpiono do rywalizacji. Grano systemem „każdy z każdym”. W sumie rozegrano 15 meczów.

 

Klasyfikacja końcowa chłopców:

I miejsce                             ZST Żnin

II miejsce                            ZSN Gąsawa

III miejsce                          ZSN Janowiec Wlkp.

IV miejsce                          I LO Żnin

V miejsce                           ZS Barcin

VI miejsce                          ZSE-H Żnin

Drużyna I LO wystąpiła w składzie: Filip Piechocki, Adam Roszak, Kacper Kapuściński.

ZDJĘCIA.

Pałuckie niepodległościowe gotowanie.

       8 listopada młodzież dwóch żnińskich szkół (ILO i ZSE-H) po raz kolejny częstowała mieszkańców Żnina tradycyjną potrawą pałucką.
        Tym razem na przysłowiowy ruszt poszedł kaszok (kaszanka). Pałuckie jadło serwowane było w ramach IV edycji „Pałuckiego niepodległościowego gotowania”. Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc i wsparcie:  firmie PPHU Kwiecińscy sp.j. z Bożejewic, właścicielom restauracji „Parkowa” w Żninie, przedsiębiorstwu Rolnik ze Żnina, Hurtowni Opakowań Jednorazowych „Amart” oraz Starostwu Powiatowemu w Żninie.
     Szczególne podziękowania należą się wszystkim nauczycielom, a w szczególności paniom Romanie Kapuścińskiej, Małgorzacie Żurek, Jadwidze Chojnowskiej oraz Kamili Bartczak,  uczniom oraz  rodzicom, którzy włączyli się w pomoc w realizacji naszego projektu. Koordynatorem akcji był Łukasz Naliwajski. Dziękujemy i  do zobaczenia za rok!!!

ZDJĘCIA.

Unihokej

     Dnia 26 listopada w hali sportowej w Gąsawie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w unihokeju dziewcząt oraz chłopców rocznika 2000 i młodszych (Licealiada). Po otwarciu zawodów którego dokonał Powiatowy Organizator Sportu Maciej Drzewiecki rozpoczęto zawody. Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół w kategorii dziewcząt i chłopców: ZSN Gąsawa (opiekun Elżbieta Mazana), ZSN Janowiec Wlkp.(opiekun Edyta Szramka), I LO Żnin (opiekunowie Zbigniew Wojdalski, Maciej Drzewiecki), ZST Żnin (opiekun Tomasz Wysocki) oraz ZSE-H Żnin (opiekunowie Magdalena Brelińska, Jakub Szary). Grano systemem ”każdy z każdym” i łącznie w obu grupach rozegrano 20 meczy.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

I miejsce                             I LO Żnin

II miejsce                            ZSN Gąsawa

III miejsce                          ZSE – H Żnin

IV miejsce                          ZSN Janowiec Wlkp.

V miejsce                           ZST Żnin

 

Klasyfikacja końcowa chłopców:

 

I miejsce                             ZSN Gąsawa

II miejsce                            I LO Żnin

III miejsce                          ZST Żnin

IV miejsce                          ZSE – H Żnin

V miejsce                           ZSN Janowiec Wlkp.

 

Podsumowania zawodów dokonał Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk, który wręczył także drużynom okolicznościowe dyplomy i puchary. Mecze sędziowali Maciej Mazur i Michał Jarmołowicz.  Obsługa techniczna zawodów Elżbieta Mazana i Agnieszka Żalińska. Honorowy Patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Gąsawa pan Błażej Łabędzki.

Drużyna dziewcząt  I LO wystąpiła w składzie: Aleksandra Banasik, Marcelina Dytman, Zuzanna Gwiazda, Zuzanna Koc, Gabriela Kolasińska, Aleksandra Kranz, Agata Mazana, Zuzanna Ratajczak, Milena Romańska, Alicja Strzemkowska, Kaja Wendland, Kinga Wendland.

Drużyna chłopców I LO wystąpiła w składzie: Hubert Chareński, Jakub Gebler, Marcin Juchniewicz, Jakub Mroziński, Jakub Musiał, Korneliusz Nitka, Piotr Olszak, Mikołaj Przybył, Sebastian Przybył, Kamil Staszewski. 

ZDJĘCIA.

Nagroda dla I LO

       W piątek, 11 października, w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Działyniu (pow. golubsko-dobrzyński) odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów potwierdzających przyznanie nagrody w konkursie #OSEWyzwanie dla lauretaów z województwa kujawsko-pomorskiego. Konkurs został zorganizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową - NASK. Nagrodą jest mobilna pracownia komputerowa która będzie składać się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą i punktem dostępowym do Internetu. 
      W uroczystości wzięli udział: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Anna Gembicka, Pełnomocnik Wojewody ds. Zrównoważonego Rozwoju Magdalena Nowak, reprezentant Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej Maciej Dudkiewicz, wicestarosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego Danuta Malecka oraz Wójt Gminy Zbójno Katarzyna Kukielska. 
         Nagrodę z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju - Anny Gembickiej odebrał Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie - Andrzej Kurek. 
 

Piłka ręczna chłopców.

     Dnia 15 listopada w hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego Szkół Ponadpodstawowych w piłce ręcznej chłopców. Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły: I LO Żnin (opiekun Maciej Pilarski), ZSN Gąsawa (opiekun Elżbieta  Mazana), ZST Żnin (opiekun Jarosław Gmerek), ZSE-H Żnin (opiekun Jakub Szary). Po otwarciu zawodów którego dokonał  Powiatowy Organizator Sportu Maciej Drzewiecki przystąpiono do rywalizacji. Grano systemem „każdy z każdym”.

Wyniki spotkań:

ZSN Gąsawa – ZST Żnin                9:5

ZSE – H Żnin - I LO Żnin                5:10

ZSN Gąsawa - ZSE-H Żnin             16:11

I LO Żnin - ZST Żnin                       8:9

ZSN Gąsawa – I LO Żnin                 5:4

ZST Żnin – ZSE – H Żnin                 9:13

Trzy drużyny, tj. I LO Żnin, ZSE – H Żnin oraz ZST Żnin miały taką sama ilość punktów i o klasyfikacji końcowej zadecydowała tzw.  „mała tabela”.

 

Klasyfikacja Końcowa:

I miejsce             ZSN Gąsawa

II miejsce            I LO Żnin

III miejsce           ZSE – H Żnin

IV miejsce          ZST Żnin

 

Podsumowania zawodów dokonał Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk, który wspólnie z dyrektorem     I LO Andrzejem Kurkiem  wręczył pamiątkowe dyplomy i puchary. Mecze sędziował pan Marian Lewandowski oraz Maciej Drzewiecki.

Drużyna I LO wystąpiła w składzie: Hubert Chareński, Jakub Musiał, Mateusz Rutkowski, Jakub Brańka, Kacper Horka, Filip Piechocki, Mateusz Wiśniewski, Kacper Kapuściński, Borys Paliwoda, Oskar Hałas, Mikołaj Okoński, Wiktor Świerc, Bartosz Jańczak, Jakub Kubisiak, Jakub Korga, opiekun Maciej Pilarski.

ZDJĘCIA.

mLegitymacja

Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.

Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem naszej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień.

Ten mDokument możesz aktywować tylko wtedy, gdy:

 1. posiadasz legitymację wydaną w formie papierowej;
 2. złożysz wniosek w sekretariacie szkoły (podpisany przez pełnoletniego ucznia lub rodzica niepełnoletniego ucznia);
 3. zainstalujesz aplikację mObywatel używając kodu QR oraz kodu aktywacyjnego otrzymanego w sekretariacie szkoły.

Dane z mLegitymacji możesz okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Możesz również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. Twoje imię, nazwisko i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również Twoje zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność Twojej mLegitymacji szkolnej.

Wniosek o wydanie mLegitymacji.

Piłka ręczna dziewcząt.

      Dnia 13 listopada w hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego Szkół Ponadpodstawowych w piłce ręcznej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły: I LO Żnin (opiekun Maciej Drzewiecki), ZSN Gąsawa (opiekun Elżbieta Mazana), ZST Żnin (opiekun Beata Nowak), ZSE-H Żnin (opiekun Magdalena Brelińska). Po otwarciu zawodów którego dokonał dyrektor I LO w Żninie Andrzej Kurek oraz Powiatowy Organizator Sportu Maciej Drzewiecki przystąpiono do rywalizacji. Grano systemem „każdy z każdym”.

Wyniki spotkań:

I LO Żnin – ZSE-H Żnin                                   6:4

ZSN Gąsawa -  ZST Żnin                                8:3

I LO Żnin - ZSN Gąsawa                                 2:3

ZSE-H Żnin -  ZST Żnin                                  5:4

I LO Żnin – ZST Żnin                                      5:4

ZSE-H Żnin – ZSN Gąsawa                             2:6

 

Klasyfikacja Końcowa:

I miejsce             ZSN Gąsawa

II miejsce            I LO Żnin

III miejsce           ZSE-H Żnin

IV miejsce          ZSP Żnin

 

Podsumowania zawodów dokonał wicestorosta żniński Andrzej Hłond, który wspólnie z dyrektorem I LO Andrzejem Kurkiem   wręczył pamiątkowe dyplomy i puchary. Mecze sędziował nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Pilarski.

Drużyna I LO wystąpiła w składzie: Natalia Kaźmierczak, Irena Koc, Julia Boińska, Natalia Boińska, Monika Polaszewska, Wiktoria Hałupka, Kinga Wendland, Weronika Trynka, Julia Przewłoka, Agata Wilhelm, Marta Bierońska, Karolina Kapczyńska, Mercelina Dytman, Martyna Lewandowska, opiekun Maciej Drzewiecki.

ZDJĘCIA.

Ubezpieczenia uczniów

OPIEKUN:

Katarzyna Słoniecka
Tel: +48 662 880 666

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

PROGRAM UBEZPIECZENIA:

Colonnade:

Składka 39 zł oraz 59 zł

https://drive.google.com/file/d/1zqv5OP3NV6VtowpYM39-vdOI5bIMNdC4/view

 

OWU Colonnade

https://drive.google.com/file/d/1TucEjs7swHI0aN4YmXsWtbn-JB_OCB3b/view

 

Druk zgłoszenia roszczenia

https://drive.google.com/file/d/1xxb8DN9fRcfWgorjrEsOra46gRu_1N0r/view

 

 

 

SPOSOBY ZGŁASZANIA ZDARZEŃ

 1. Na maila – skan druku zgłoszenia roszczenia (dostępny w powyższym linku) wraz ze skanem dokumentacji medycznej wysyłamy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 2. Telefonicznie pod numerem : +48 22 545 85 50
 3. Pisemnie na adres : Dział Roszczeń Colonnade, ul. Marszałkowska 111, 00-102 Warszawa, Dział Roszczeń
 4. Na adres mailowy opiekuna : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sztafeta dziewcząt i chłopców

        Dnia 3 października w parku miejskim nad Jeziorem Czaple w Żninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w sztafetowych biegach przełajowych ( Licealiada) rocznika 2000 i młodszych. W kategorii dziewcząt rywalizowały  4 drużyny, natomiast w kategorii chłopców 6 zespołów. Rywalizowano w sztafecie 10x 1000m dziewczęta oraz 10x 1000 m chłopcy. I tak w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęło I LO w Żninie (opiekun Zbigniew Wojdalski), drugie miejsce zajął ZSN w Gąsawie (opiekunowie Agnieszka Żalińska i Elżbieta Mazana), na trzecim miejscu uplasował się ZSE-H w Żninie (opiekunowie  Magdalena Brelińska, Jakub Szary), czwartą lokatę zajęły dziewczyny z ZSN z Janowca Wielkopolskiego(opiekun Edyta Szramka). W kategorii chłopców podobnie jak w kategorii dziewcząt zwyciężył żniński ogólniak, na drugiej pozycji uplasowali się zawodnicy z ZSN w Gąsawie, trzecie miejsce zajął ZST w Żninie, czwarte ZSN z Janowca Wielkopolskiego, piąte miejsce zajęli zawodnicy z ZSN Piechcin (opiekun Ariel Nadolski), szóste miejsce zajął ZSE-H Żnin.. Zawody podsumował Powiatowy Organizator Sportu Szkolnego Maciej Drzewiecki, który czuwał także nad prawidłowym przebiegiem zawodów . Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żninie.

ZDJĘCIA.

Niebo nad Astrobazami

I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie przystąpiło do projektu „Niebo nad Astrobazami – rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów”. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego: Oś Priorytetowa 10 Innowacyjna Edukacja, Działanie: 10.2. Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.2.2. Kształcenie ogólne. Okres realizacji projektu wynosi: 05.2019 – 12.2023. Projekt „Niebo nad Astrobazami – rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów” realizowany jest przez Departament właściwy ds. edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w partnerstwie z organami prowadzącymi szkół z województwa kujawsko-pomorskiego. Celem projektu jest zbudowanie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym i stworzenie innowacyjnych metod pracy z 1400 uczniami 16 szkół zlokalizowanych wokół sieci Astrobaz do 31 grudnia 2023 roku. Projekt przewiduje wsparcie szkół, ich uczniów oraz nauczycieli. Szkoły otrzymają wsparcie w postaci pomocy dydaktycznych i narzędzi TIK dla pracowni matematycznych, informatycznych i przyrodniczych, które zostaną zakupione w ramach projektu. Uczniowie otrzymają wsparcie w postaci zajęć rozwijających kompetencje kluczowe, natomiast nauczyciele otrzymają wsparcie w postaci szkoleń oraz studiów podyplomowych. W ramach projektu przewidziane jest również utworzenie tzw. „Sieci współpracy”, która składać się będzie z międzyszkolnego zespołu nauczycieli, którzy w zorganizowany sposób będą ze sobą współpracować. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: link

Regulamin rekrutacji po kliknięciu na link.

Cookies i RODO

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie ( adres: Sienkiewicza 1, 88-400 Żnin telefon 52 302 01 05)

2) W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się 

z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

3) Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy cywilnoprawnej.

4)Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu 
z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych. 

5) Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. b) ww. rozporządzenia.

6) Odbioracami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.

Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:

-dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz do przenoszenia swoich danych, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.

- wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się
 z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa

 

Podanie danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy cywilnoprawnej. Osoba, której dane dotyczą jest zobowiązana do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych jest brak możliwości zawarcia umowy.

Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia 
o ochronie danych osobowych.

 

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie ( adres: Sienkiewicza 1, 88-400 Żnin telefon 52 302 01 05)

 

W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

1. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji obowiązków prawnych ciążących na Administratorze.

2. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych.

3. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. c) ww. Rozporządzenia.

4. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.

5. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:

 - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.

- wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się
 z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Ochrony Danych Osobowych, 
ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.                                                    

 

 KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1:

 1. Administratorem danych przetwarzanych w ramach stosowanego monitoringu wizyjnego jest I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie (adres: ul. Sienkiewicza 1, 88-400 Żnin, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 52 30 20 105)
 2. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Żninie powołany został inspektor ochrony danych pani Monika Matela (dane kontaktowe: adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., numer telefonu 530-114-832).
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu kontrolowania dostępu do budynków i pomieszczeń jednostki, analizowania incydentów naruszenia prawa, ochrony mienia oraz zapewnienia bezpieczeństwa pracowników i osób odwiedzających jednostkę na terenie monitorowanym.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres nieprzekraczający 3 miesięcy od dnia nagrania. Termin ten może ulec przedłużeniu w sytuacji, gdy nagrania z monitoringu stanowią dowód w postępowaniu prowadzonym na podstawie przepisów prawa, bądź w sytuacji, gdy administrator powziął wiadomość, iż mogą one stanowić dowód w postępowaniu. Przedłużenie terminu może nastąpić do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.
 5. Podstawą prawną przetwarzania wizerunku pracowników oraz innych osób zarejestrowanych przez monitoring jest art. 6 ust. 1 lit. c) ww. Rozporządzenia (wypełnienie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze).
 6. Dane osobowe mogą być przekazywane osobom, które wykażą potrzebę uzyskania dostępu do nagrań (interes realizowany przez stronę trzecią).
 7. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:

-          żądania dostępu do danych osobowych oraz ograniczenia przetwarzania danych osobowych;

-          wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się
 z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa..

 

Przetwarzanie wizerunku pracowników i innych osób zarejestrowanych przez monitoring znajduje podstawę w przepisach ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 917).


                                                                                        Polityka Cookies
 

* Strona www korzysta z plików cookies.
* Cookies to pliki tekstowe, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika, używane przez serwer do rozpoznania urządzenia użytkownika przy ponownym połączeniu. Cookies są pobierane przy każdym wejściu i wyjściu z serwisu. Cookies nie służą do ustalania tożsamości użytkowników a jedynie ich urządzeń.
* Pliki cookies używane są w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych. Używane są również w celu tworzenia anonimowych, zagregowanych statystyk, które pomagają zrozumieć w jaki sposób użytkownik korzysta ze stron internetowych co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, z wyłączeniem personalnej identyfikacji użytkownika.
* Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików cookies na urządzeniu końcowym. Ustawienia te mogą zostać zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenie użytkownika. Szczegółowe informacje o możliwości       i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Ograniczenie   stosowania plików cookies, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej.
* Usunięcie plików cookies może doprowadzić do utraty możliwości korzystania z niektórych funkcjonalności strony www.