Filtr
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

  Msza Święta o godzinie 8oo w kościele pw. św. Floriana w Żninie.

  Uroczystości w szkole rozpoczną się o godzinie 9oo.

  Nowy plan zajęć zostanie zamieszczony w najbliższych godzinach, do wglądu uczniów zostanie udostępniony 1 września.
 • Informacja dla absolwentów

  Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie informuje, że przekazanie absolwentom naszej szkoły świadectw dojrzałości, zaświadczeń oraz informacji o wynikach będzie miało miejsce w dniu 30 czerwca 2010 r. od godz. 900 (środa).
  Wydawanie ww. dokumentów nastąpi klasami, tj. począwszy od klasy 3a, a następnie 3b, 3c, 3d i 3e, wg kolejności alfabetycznej uczniów w każdej klasie.
 • Spis podręczników na rok szkolny 2010/2011

  Listę podręczników jakie będą obowiązywać w roku szkolnym 2010/2011 można znaleźć w dziale Do pobrania
 • Zakończenie klas trzecich 2010

  Dnia 30 kwietnia 2010 roku odbyło się zakończenie roku dla klas trzecich. Po uroczystej mszy świętej odprawionej przez ks. Tomasza Rogalińskiegow kościele pw. św. Floriana w Żninie wszyscy uczniowie i grono pedagogiczne przeniosło się do żnińskiego kina. Część artystyczna wykonała klasa IIc pod przewodnictwem prof. Dariusza Żelaznego. Na uroczystości zostały wręczone świadectwa, odczytane osiągnięcia niektórych uczniów oraz podziękowania.
 • Wiem co jem!

  31 marca 2010 roku odbyło się spotkanie uczestników grantu WIEM-CO JEM! z panią Joanną Szymańską która jest pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Wykład dotyczył zdrowego stylu życia. 
  Przedstawiona prezentacja multimedialna analizowała nasze przyzwyczajenia żywieniowe. Niektórzy z nas szczerze się zafrasowali, gdy wśród prezentowanych najczęstszych błędów w odżywianiu dostrzegli swoje własne. Pani Szymańska opowiadała o probiotykach i zaletach ziół.
  Spotkanie z fachowcem uświadomiło nam, jak rzadko myślimy o konsekwencjach naszej diety. Zwykle to, co jemy nie jest przez nas analizowane pod kątem zawartości składników odżywczych, kaloryczności tego produktu czy też zapotrzebowania naszego organizmu, a piramida żywienia? – to dla wielu zasłyszane hasło, o którym nic nie jest w stanie powiedzieć.
  Spotkania takie jak to pozwalają nam przypomnieć sobie, jakie przykre skutki może mieć zła dieta i oczywiście….. brak ruchu!
  Zmiana nawyków żywieniowych jest trudna ale nie niemożliwa. Trzeba tylko mocnego postanowienia. Czy w Twoim życiu czas na zmianę menu? Życzymy powodzenia.