Klasa IIIc w Warszawie

17-18 kwietnia klasa IIIc (z kilkoma koleżankami z klasy Ile oraz IIIa) z wychowawcą
p. Joanną Dobosz i opiekunami p. Magdaleną Brzozowską oraz p. Anną Wiką udała się na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wjazdu na taras widokowy Pałacu Kultury
i Nauki. Z trzydziestego piętra rozciągał się niesamowity widok na panoramę miasta.

Następnie czekał nas spacer ulicami Warszawy. Pierwszym przystankiem był Ogród Saski oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Potem Krakowskim Przedmieściem udaliśmy się pod Pałac Prezydencki, który od 1994 roku jest oficjalną siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W deszczu udaliśmy się na Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta III Wazy, widzieliśmy Zamek Królewski, podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym. Po krótkim odpoczynku odwiedziliśmy Rynek, gdzie stoi pomnik warszawskiej Syrenki. Niebawem znaleźliśmy się przy Barbakanie oraz pod Pomnikiem Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego, a nam uświadomił, jak młode osoby walczyły w obronie naszej stolicy.

Następnie czekała nas przejażdżka metrem pod Stadion PGE Narodowy. Duże wrażenie zrobiła na nas wielkość tego obiektu. Po pełnym wrażeń spacerze udaliśmy się na zasłużony odpoczynek do hotelu, który okazał się dworkiem położonym
w pięknym Parku Skaryszewskim. Nie był to jednak koniec wrażeń.

Po kolacji udaliśmy się na wieczorny spacer po warszawskiej Starówce. Zatrzymaliśmy się między innymi przy ławeczce ks. Jana Twardowskiego, gdzie wsłuchaliśmy się w słowa słynnego utworu „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” w wykonaniu samego autora. W Bazylice Świętego Krzyża mieliśmy możliwość obejrzeć urny z sercami Fryderyka Chopina i Władysława Reymonta wmurowane w filary tejże świątyni.

Kolejnego dnia wybraliśmy się do Muzeum Łazienek Królewskich, czyli letniej Rezydencji Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Barokowy obiekt wraz
z przyległym doń parkiem powstał w XVIII wieku. Spacerując alejkami, podziwialiśmy wiele wolnostojących rzeźb, a także amfiteatr oraz niesamowity Pałac na Wyspie. Widzieliśmy urokliwą fontannę, przy której znajduje się pomnik Fryderyka Chopina. To właśnie tam odbywają się letnie koncerty plenerowe.

Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy poznać tajemnice otaczającego nas świata. Dzięki interaktywnemu charakterowi muzeum mieliśmy możliwość wszystkiego dotknąć, zbadać oraz sprawdzić, jak działają tajemnicze eksponaty. Każdy z nich dostarczał nam nowych wrażeń oraz wiedzy.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tu spotkać. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze tam powrócić. Myślimy, że wyjazd można zdecydowanie uznać za udany.