Olgierd Pawłowski, uczeń klasy 3b I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie w dniach 21-26 czerwca 2026 roku bierze udział w warsztatach naukowych w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie. Wraz z grupą 9 osób z całej Polski uczestniczy w życiu akademickim uczelni, bierze udział w wykładach a także pracuje w laboratoriach neurobiologii molekularnej, epigenetyki przestrzennej oraz w pracowni chorób metabolicznych. Dzięki temu Olgierd ma okazję poznać nowoczesne metody badań naukowych, samodzielnie przygotowuje preparaty i ma okazję pracować w najnowszych programach analizujących dane mikroskopowe. Warsztaty sfinansowane zostały przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jesteśmy dumni, że Olgierd reprezentuje naszą szkołę oraz miasto na Uniwersytecie Warszawskim.


