OŚWIADCZENIE W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI
I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony .
- Data publikacji strony internetowej: 10 March 2020
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 27 March 2020
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
Część plików nie jest dostępnych cyfrowo. Redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie. Serwis zawiera dokumenty docx oraz PDF, które są skanami dokumentów. W miarę możliwości będziemy to poprawiać, oraz dokładać starań by nowe dokumenty były dostępne cyfrowo.
Nadmierne koszty
Treści nieobjęte przepisami
Data i podstawa przygotowania deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji: 27 March 2020
- Data ostatniego przeglądu deklaracji: 27 March 2025
samoocena
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Andrzej Kurek – dyrektor szkoły — mejlowo lo@1loznin.pl lub telefonicznie 52 30 20 105.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Kontaktować można się dzwoniąc na numer telefonu 52 30 20 105 lub wysyłając e-mail: lo@1loznin.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Link do aplikacji mobilnej:
Link do deklaracji dostępnosci tej aplikacji:
Dostępność architektoniczna
Budynek I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie usytuowany jest przy ul. Sienkiewicza 1 w Żninie. Składa się on z kompleksu budynków, na który składa sie budynek główny szkoły i budynek hali sportowej. Wejście główne do budynku stoi frontem do ulicy i jest oznaczone za pomocą szyldu z nazwą szkoły. Napis jest czytelny i łatwo dostrzegalny. Dla osób podróżujących samochodem osobowym na terenie wokół szkoły udostępnione są miejsca postojowe. Istnieje możliwość zaparkowania samochodu bezpośrednio przy wejściu do szkoły od strony hali sportowej I LO. Do budynku szkoły prowadzą 3 wejścia od ulicy Sienkiewicza: dwa wejścia przez budynek główny szkoły i jedno wejście przez budynek hali sportowej. Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidomej i słabowidzącej. Wejścia nie są zabezpieczone bramkami. Do wejścia głównego szkoły prowadzą schody, ale jest możliwość wjazdu osobom niepełnosprawnym na wózku na podjeździe od strony wejścia bocznego, jest to wejście alternatywne dla osób z niepełnosprawnością. Wejście od strony hali sportowej umożliwia wjazd osobom niepełnosprawnym na wózku, gdzie zamontowane są drzwi bezprogowe. Budynek wyposażony jest w windę dla wózków, która znajduje się przy wejściu od strony hali sportowej, aby z niej skorzystać należy poprosić pracownika szkoły. W budynku hali sportowej jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Na holu głównym i korytarzach znajdują się krzesła i ławki, które służą jako miejsca do odpoczynku. Wszystkie pomieszczenia są oznakowane i opisane. Schody oznaczone są znakami informacyjnymi. Osoba ze szczególnymi potrzebami może zgłosić chęć otrzymania pomocy w doprowadzeniu do sekretariatu szkoły, gabinetu dyrektora szkoły, pokoju nauczycielskiego, sali lekcyjnej u pracowników obsługi szkoły, którzy pełnią funkcję punktu informacyjnego przy wejściach do szkoły (pomieszczenie woźnego szkoły, recepcja w budynku hali sportowej). Miejsca te są zaprojektowane w taki sposób, że można z tych punktów skorzystać również w pozycji siedzącej – poruszając się na wózku inwalidzkim.
Szczegółowy opis dostosowania naszej siedziby